ผลบอลสด

Ligat ha'Al Israel
22:30 76 ' Maccabi Haifa 2 - 0 Sektzia Nes Tziona
Jupiler Pro League Belgium
00:00 7 ' AS Eupen 0 - 1 Charleroi
Premier League Malta
22:15 89 ' Birkirkara 1 - 1 Senglea Athletic
2e Klasse Belgium
23:00 46 ' Roeselare 0 - 0 Excelsior Virton
National League England
22:00 90 ' Ebbsfleet United 0 - 2 Harrogate Town
Liga de Honra Portugal
00:00 9 ' FC Porto B 1 - 0 Benfica B
Primeira Liga Portugal
22:30 77 ' Aves 2 - 0 Portimonense
22:30 74 ' Guimaraes 0 - 0 Santa Clara
Premier Soccer League South-Africa
23:00 47 ' Orlando Pirates 3 - 0 Highlands Park FC
TFF 1. Lig Turkey
23:00 50 ' Altınordu 2 - 1 Hatayspor
Super Lig Turkey
00:00 6 ' Gazişehir Gaziantep 0 - 0 Fenerbahce
Serie A Italy
00:00 6 ' Sassuolo 0 - 0 Torino
Serie B Italy
00:00 6 ' Chievo 0 - 0 Perugia
Botola Pro Morocco
23:00 49 ' FAR Rabat 1 - 0 Raja Beni Mellal
Premier League Kuwait
22:55 51 ' Al Tadhamon 0 - 2 Al Qadsia
FA Cup Scotland
22:00 88 ' ST Johnstone 3 - 0 Morton
Campionato San-Marino
21:00 0 ' Folgore 0 - 0 Tre Penne
21:00 0 ' Murata 1 - 2 Tre Fiori
Derde Divisie - Saturday Netherlands
00:00 4 ' Vvsb 0 - 0 Excelsior '31
Coupe de France France
00:00 7 ' Paris FC 0 - 0 Saint Etienne
00:00 7 ' Angoulême 0 - 0 Strasbourg
Segunda B - Group 2 Spain
00:00 5 ' Real Sociedad II 0 - 0 Unionistas de Salamanca
Segunda B - Group 3 Spain
23:00 50 ' Villarreal II 0 - 0 Hércules
Premier League England
21:00 Burnley - Leicester
23:30 Liverpool - Manchester United
Championship England
19:00 Nottingham Forest - Luton
Eredivisie Netherlands
18:15 VVV Venlo - PSV Eindhoven
20:30 Ajax - Sparta Rotterdam
20:30 Emmen - Heracles
22:45 ADO Den Haag - Waalwijk
Eerste Divisie Netherlands
20:30 Den Bosch - GO Ahead Eagles
Liga MX Mexico
08:00 Pachuca - Guadalajara Chivas
10:00 Club America - Tigres UANL
01:00 Toluca - Necaxa
05:00 Club Queretaro - Club Tijuana
Liga Nacional Guatemala
08:00 Cobán Imperial - Municipal
08:00 Mixco - Santa Lucía
00:30 Antigua GFC - Iztapa
01:00 Malacateco - Guastatoya
Primera Division Costa-Rica
09:00 Guadalupe FC - Santos DE Guapiles
00:00 CS Cartagines - Deportivo Saprissa
03:00 Municipal Grecia - Univ. DE Costa Rica
04:00 ADR Jicaral - Limon FC
05:00 LD Alajuelense - CS Herediano
Ligat ha'Al Israel
01:15 Hapoel Tel Aviv - Hapoel Ra'anana
Jupiler Pro League Belgium
20:30 Cercle Brugge - Antwerp
00:00 Anderlecht - Club Brugge KV
02:00 Zulte Waregem - Genk
First Division Malta
17:00 Pembroke Athleta - Mqabba
19:15 Qrendi - Lija Athletic
21:30 Pietà Hotspurs - Swieqi United
Premier League Malta
20:00 Sirens - Mosta
22:00 Gzira United - Santa Lucía
Bundesliga 1 Germany
21:30 Hertha Berlin - Bayern Munich
00:00 SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen
2e Klasse Belgium
22:00 OH Leuven - KVC Westerlo
Liga de Honra Portugal
18:15 Farense - SC Covilha
22:00 Academico Viseu - Chaves
22:00 Cova De Piedade - Nacional
22:00 Casa Pia - Varzim
00:15 Vilafranquense - Penafiel
Primeira Liga Portugal
22:00 Pacos Ferreira - GIL Vicente
00:30 Famalicao - Maritimo
03:00 Rio Ave - Boavista
FA WSL England
19:00 Manchester United W - Tottenham Hotspur W
19:00 Birmingham City W - Manchester City W
21:00 Arsenal W - Chelsea W
21:00 Everton W - Reading W
22:00 Bristol City W - Liverpool W
22:00 West Ham W - Brighton W
Primera Division Guatemala
09:00 Sacachispas - Mictlán
09:00 Quiché - Coatepecano IB
00:00 Nueva Concepción - Marquense
04:00 Achuapa - Deportivo Catocha
04:00 Suchitepéquez - Xinabajul
04:00 San Pedro - Sololá
05:00 Deportivo Petapa - Carchá
Premier Soccer League South-Africa
20:30 Supersport United - Mamelodi Sundowns
20:30 Polokwane City - Golden Arrows
20:30 Bloem Celtic - Chippa United
Primera Division Spain
18:00 Mallorca - Valencia
20:00 Real Betis - Real Sociedad
22:00 Villarreal - Espanyol
00:30 Athletic Club - Celta Vigo
03:00 Barcelona - Granada CF
Segunda Division Spain
18:00 Elche - Alcorcon
22:00 Deportivo La Coruna - Cadiz
00:15 Oviedo - Huesca
00:15 Racing Santander - Las Palmas
02:30 Extremadura - Almeria
02:30 Tenerife - Girona
Liga De Ascenso Costa-Rica
00:00 Deportivo Cartagena - Aserri FC
00:00 Escazucena - Turrialba Fc
03:00 AD Guanacasteca - Barrio México
04:00 AD Carmelita - Puntarenas FC
04:00 AD Cofutpa - Municipal Liberia
TFF 1. Lig Turkey
18:00 İstanbulspor - Erzurum BB
18:00 Keçiörengücü - Eskişehirspor
20:30 Boluspor - Osmanlispor
23:00 Bursaspor - Fatih Karagümrük
Primera Division Argentina
05:10 Independiente - River Plate
Super Lig Turkey
17:30 Antalyaspor - Goztepe
20:00 Trabzonspor - Kasimpasa
20:00 Galatasaray - Denizlispor
23:00 Besiktas - Sivasspor
1. Division Cyprus
21:00 Apollon Limassol - Ethnikos Achna
22:00 Omonia Nicosia - Anorthosis
23:00 Nea Salamis - Enosis
Super League Greece
20:00 Xanthi FC - Panathinaikos
22:15 AEK Athens FC - Larisa
22:15 Atromitos Athinon - Volos NFC
23:00 PAOK - Asteras Tripolis
00:30 Olympiakos Piraeus - Aris Thessalonikis
Feminine Division 1 France
21:00 Bordeaux W - Lyon W
Premier League Belize
08:30 San Pedro Pirates - Altitude
04:30 Placencia Assassins - Freedom Fighters
05:00 Verdes - Wagiya
Liga Nacional de Fútbol Honduras
08:00 Real Espana - CD Olimpia
08:00 Lobos Upnfm - CD Honduras
08:15 Vida - CD Marathon
04:00 Real de Minas - Platense FC
05:00 CD Motagua - CD Real Sociedad
Primera Division El-Salvador
07:30 Chalatenango - Águila
07:30 Sonsonate - El Vencedor
08:15 Isidro Metapán - Alianza
04:00 Municipal Limeño - FAS
04:15 Independiente - Once Municipal
Serie A Italy
18:30 AC Milan - Udinese
21:00 Brescia - Cagliari
21:00 Bologna - Verona
21:00 Lecce - Inter
00:00 Genoa - AS Roma
02:45 Juventus - Parma
Ligue 1 Algeria
20:30 NC Magra - Paradou AC
Serie B Italy
21:00 Spezia - Cittadella
21:00 Pescara - Salernitana
03:00 Benevento - Pisa
Division d'Honneur Guadeloupe
02:00 Amical Club - Racing Club
Premier League Hong-Kong
13:30 Happy Valley - Yuen Long
TFF 2. Lig Turkey
17:00 Gümüşhanespor - Anadolu Selçukspor
17:00 Amed - Zonguldak Kömürspor
17:00 Sivas Belediyespor - BB Bodrumspor
17:30 BAK - Sarıyer
17:30 Tarsus İdman Yurdu - Şanlıurfaspor
17:30 Manisa BBSK - Hacettepe
17:30 Yeni Çorumspor - İnegölspor
17:30 Utaş Uşakspor - Ergene Velimeşespor
17:30 Ankara Demirspor - Kahramanmaraşspor
17:30 Kastamonuspor 1966 - Kırşehir Belediyespor
17:30 Sakaryaspor - Elazığspor
Primera Division Women Spain
17:00 Edf Logrono W - Granad. Tenerife W
18:00 Madrid CFF W - Athletic Club W
18:00 Sporting Huelva W - Tacón W
19:00 Sevilla W - Atletico Madrid W
00:30 Deportivo de La Coruña W - Real Betis W
2. Division Cyprus
19:30 ASIL Lysi - Alki Oroklini
Serie C Italy
21:00 Juventus U23 - Arezzo
21:00 Monza - como
21:00 Olbia - Pontedera
21:00 Padova - Modena
21:00 Sudtirol - Rimini
21:00 Vibonese - Cavese
21:00 Catania - Potenza
21:00 Bisceglie - Reggiana
21:00 Ternana - Rende
21:00 Bari - Rieti
21:00 Paganese - Sicula Leonzio
21:00 Casertana - Virtus Francavilla
21:00 Pergolettese - Pro Patria
21:00 Gubbio - Arzignano Valchiampo
23:30 Carrarese - Robur Siena
23:30 Ravenna - AJ Fano
23:30 Vicenza Virtus - Carpi
23:30 Teramo - Avellino
23:30 Catanzaro - Monopoli
23:30 Lecco - Novara
Botola Pro Morocco
23:00 Olympique Khouribga - CR Khemis Zemamra
Premier League Kuwait
20:25 Al Shabab - Yarmouk
22:55 Al Nasar - Al Sahel
3. Division Cyprus
19:30 Ethnikos Assias - Halkanoras
Premier League Jamaica
03:00 Dunbeholden - Cavalier
03:30 Molynes United - Portmore United
03:30 Tivoli Gardens - UWI
03:30 Vere United - Waterhouse
05:00 Humble Lions - Arnett Gardens
Indian Super League India
21:00 Jamshedpur - Kerala Blasters
FA Cup Scotland
22:00 Dundee Utd - Hibernian
Azadegan League Iran
17:30 Mes Rafsanjan - Qashqai Shiraz
17:30 Damash Gilanian - Malavan
17:30 Mes Kerman - Arman Gohar
17:30 Oxin Alborz - SorkhPooshan Pakdasht
17:30 Khooshe Talaee Saveh - Shahrdari Tabriz
17:30 Fajr Sepasi - Esteghlal Khuzestan
17:30 Navad Urmia - Aluminium Arak
17:30 Baderan Tehran - Rayka Babol
Campionato San-Marino
21:00 Juvenes / Dogana - Cosmos
21:00 San Giovanni - Fiorentino
21:00 Faetano - Domagnano
Premier League Egypt
00:30 El Mokawloon - Al Ahly
Serie A Women Italy
18:30 Fiorentina W - Florentia W
18:30 Empoli W - Juventus W
A-League Australia
12:00 Western United - Central Coast Mariners
14:30 Western Sydney Wanderers - Perth Glory
National Soccer League Rwanda
17:00 Gasogi United - Muhanga
17:00 Gicumbi - Police
17:00 Musanze - Mukura
17:00 Sunrise - Kiyovu Sports
Football League Greece
20:00 Kalamata - Niki Volos
20:00 Triglia - Veria
20:00 Olympiakos Volos - Trikala
20:00 Thesprotos - Diagoras
Football Championship New-Zealand
08:00 Canterbury United - Eastern Suburbs
08:00 Hamilton Wanderers - Team Wellington
08:00 Wellington Phoenix II - Waitakere United
08:00 Auckland City - Hawkes BAY United
W-League Australia
12:00 Western Sydney Wanderers W - Perth Glory FC W
Championnat National Benin
22:00 ASVO - Esae
22:00 Béké Bembèrèkè - USSK
22:00 Dragons - Réal Sport
22:00 UPI-ONM - Buffles
Elite ONE Cameroon
21:00 Bamboutos - Colombe
21:00 Avion Academy - Canon
21:00 Eding Sport - UMS de Loum
21:00 Feutcheu - Cotonsport
21:00 Panthère - APEJES Academy
21:00 Tonnerre - Fovu Club
21:00 Dragon de Yaoundé - Union Douala
21:00 Stade Renard - Young Sport Academy
NPFL Nigeria
22:00 Enugu Rangers - Abia Warriors
22:00 Ifeanyi Uba - Enyimba
22:00 Heartland - Katsina United
22:00 Kano Pillars - Akwa United
22:00 Delta Force - Sunshine Stars
22:00 Plateau United - Adamawa United
22:00 Wikki Tourist - MFM
22:00 Jigawa Golden Stars - Rivers United
22:00 Lobi Stars - Akwa Starlets
22:00 Nasarawa United - Warri Wolves
Second Amateur Division - ACFF Belgium
20:30 Couvin-Mariembourg - Hamoir
20:30 Waremme - Rebecq
20:30 Francs Borains - Acren-Lessines
21:00 RES Durbuy - US Givry
21:00 Verlaine - Solières Sport
Second Amateur Division - Group A Belgium
20:30 Voorwaarts Zwevezele - KRC Gent
20:30 Dikkelvenne - Mandel United
20:30 Merelbeke - Knokke
20:30 Toekomst Menen - Gullegem
21:00 VW Hamme - Harelbeke
21:00 Westhoek - Sparta Petegem
Second Amateur Division - Group B Belgium
20:30 KFC Duffel - Eendracht Aalst
20:30 Olympia Wijgmaal - Diegem Sport
20:30 Londerzeel - Vosselaar
20:30 Pepingen-Halle - Spouwen-Mopertingen
21:00 Tienen - Berchem Sport
Third Amateur Division - Group A Belgium
20:30 Jong Lede - Wolvertem Merchtem
20:30 Oostnieuwkerke - Eppegem
20:30 Avanti - Svelta Melsele
20:30 Lochristi - Olsa Brakel
20:30 Zelzate - Torhout
Provincial - Antwerpen Belgium
20:30 VC Herentals - 's Gravenwezel-Schilde
20:30 Berg en Dal - De Kempen
Provincial - Brabant Belgium
20:30 Waterloo - Genappe
20:30 Sporting Bruxelles - Crossing Schaerbeek
20:30 Villers-La-Ville - Saint-Josse
20:30 Liedekerke - Tervuren-Duisburg
20:30 Woluwe-Zaventem - Kester-Gooik
20:30 Meise - Sporting Kampenhout
20:30 Borght-Humbeek - Rhodienne-De Hoek
20:30 Etterbeek - US d'Ophain
21:00 Union Lasne-Ohain - Stockel
21:00 Stade Everois - Nivellois
21:00 Football Club Schaerbeek - BX Brussels
21:00 Melsbroek - Hoegaarden-Outgaarden
21:00 Bertem-Leefdaal - Aarschot
Provincial - Hainaut Belgium
20:30 Houdeng - Soignies Sports
20:30 Olympic Warcoing - Pâturages
20:30 Gilly - Antoing
20:30 Solre-sur-Sambre - Montignies
20:30 Royal Excel Mouscron - Belœil
20:30 Snef-Tyber - RAS Monceau
20:30 Binche - Molenbaix
21:00 Hornu - Le Roeulx
Provincial - Liege Belgium
20:30 La Calamine - Aubel
20:30 Weywertz - Malmundaria
20:30 JS Fizoise - Grün-Weiss Amel
20:30 Rechain - UCE Liège
20:30 Ster-Francorchamps - Mélen-Micheroux
20:30 Wanze / Bas-Oha - Sprimont II
20:30 FC Du Geer - Ougrée
20:30 Stade Disonais - Espoir Minerois
Provincial - Limburg Belgium
20:30 Herk - Schoonbeek-Beverst
20:30 Eendracht Maasmechelen - Zonhoven United
20:30 Herkol - Bregel Sport
Provincial - Namur Belgium
20:30 ES de la Molignée - Fernelmont-Hemptinne
20:30 Pesche - De Neffe
20:30 Profondeville - Chevetogne
20:30 Grand-Leez - Nismes
20:30 Wépion - Beauraing
20:30 Loyers - Andennais
20:30 Condruzien - Biesme
20:30 Rhisnes - Jeunesse Tamines
Provincial - Oost-Vlaanderen Belgium
21:00 Excelsior Mariakerke - Latem
21:00 Eendracht Zele - Voorde Appelterre
21:00 Denderhoutem - Dendermonde
21:00 Elene-Grotenberge - Kruibeke
22:00 Jong Zulte - Ardennen
Provincial - West-Vlaanderen Belgium
20:30 Oostduinkerke - Racing Waregem
20:30 Vlamertinge - Lauwe
20:30 Dadizele - Varsenare
20:30 RC Lauwe - Wevelgem City
21:00 Excelsior Zedelgem - Wielsbeke
21:00 Poperinge - Eendracht Wervik
1ere Division Burkina-Faso
22:30 SONABEL - USFA
Derde Divisie - Sunday Netherlands
20:00 HV & CV Quick - Hsc 21
20:00 DEM - ADO '20
20:00 Hercules - FC Lienden
20:00 Westlandia - Hoogland
20:30 EVV - Dongen
20:30 OFC Oostzaan - Groene Ster
20:30 OSS '20 - Gemert
I-League India
18:30 Mohun Bagan - East Bengal
20:45 Churchill Brothers - TRAU
Ligue 1 Senegal
23:30 Mbour Petite Côte - Gorée
23:30 Niarry Tally - Casa Sport
00:00 Pikine - Douanes
Coupe de France France
23:15 Athletico Marseille - Rennes
23:15 Dijon - Nimes
23:15 Rouen - Angers
23:15 Montpellier - Caen
02:55 Lorient - Paris Saint Germain
Serie D - Girone A Italy
20:30 Ghivizzano Borgo Mozzano - Bra
20:30 Chieri - Borgosesia
20:30 Savona - Caronnese
20:30 Ligorna - Fezzanese
20:30 Sanremese - Lavagnese
20:30 Real Forte Querceta - Lucchese
20:30 Fossano - Seravezza
20:30 Casale - Vado
20:30 Prato - Verbania
Serie D - Girone B Italy
20:30 Sondrio - Arconatese
20:30 Ponte San Pietro - Brusaporto
20:30 Bustese Milano City - Castellanzese
20:30 Seregno - Dro Alto Garda
20:30 Levico - Folgore Caratese
20:30 Inveruno - Legnano
20:30 Villa Valle - Nibionnoggiono
20:30 Caravaggio - Tritium
20:30 Pro Sesto - Virtus Bolzano
20:30 Scanzorosciate - Virtus Ciserano Bergamo
Serie D - Girone C Italy
20:30 Cartigliano - Montebelluna
20:30 Ambrosiana - Cjarlins Muzane
20:30 Belluno - Delta Porto Tolle
20:30 Campodarsego - Este
20:30 Legnago Salus - Mestre
20:30 Clodiense - San Luigi
20:30 Luparense - Tamai
20:30 Adriese - Union Feltre
20:30 Caldiero Terme - Vigasio
20:30 Chions - Villafranca
Serie D - Girone D Italy
20:30 Breno - Correggese
20:30 Calvina - Crema
20:30 Forli - Fanfulla
20:30 Sammaurese - Fiorenzuola
20:30 Lentigione - Mantova
20:30 Vigor Carpaneto - Mezzolara
20:30 Ciliverghe - Progresso
20:30 Franciacorta - Sasso Marconi Zola
20:30 Alfonsine - Savignanese
Serie D - Girone E Italy
20:30 Pomezia - Albalonga
20:30 Montevarchi Calcio - Bastia Calcio
20:30 Gavorrano - Scandicci
20:30 Flaminia - Cannara
20:30 Grassina - Monterosi
20:30 Città di Foligno - Ponsacco
20:30 Aglianese - Sangiovannese
20:30 San Donato Tavarnelle - Sporting Trestina
20:30 Grosseto - Tuttocuoio
Serie D - Girone F Italy
20:30 Chieti - Porto Sant'Elpidio
20:30 Vastogirardi - Avezzano
20:30 Real Giulianova - Matelica
20:30 Cattolica - Olympia Agnonese
20:30 Sangiustese - Pineto
20:30 Montegiorgio - Recanatese
20:30 Jesina - San Nicolò
20:30 Città di Campobasso - Tolentino
20:30 Atletico Terme Fiuggi - Vastese
Serie D - Girone G Italy
20:30 Turris - Ladispoli
20:30 Vis Artena - Aprilia
20:30 Latina - Cassino
20:30 Portici - Città di Anagni
20:30 Torres - Lanusei
20:30 Arzachena - Ostia Mare
20:30 Trastevere - Budoni
20:30 Muravera - Pro Calcio Tor Sapienza
20:30 Team Nuova Florida - Latte Dolce
Serie D - Girone H Italy
20:30 Team Altamura - Agropoli
20:30 Grumentum - Audace Cerignola
20:30 Brindisi - Casarano
20:30 Bitonto - Città di Fasano
20:30 Gelbison - Francavilla
20:30 Fidelis Andria - Gladiator
20:30 Sorrento - Gravina
20:30 Foggia - Nocerina
20:30 Nardò - Taranto
Serie D - Girone I Italy
20:30 Nola 1925 - Cittanovese
20:30 Acireale - Castrovillari
20:30 Corigliano Calabro - FC Messina
20:30 Biancavilla - Licata
20:30 Savoia - Marina di Ragusa
20:30 Giugliano - Marsala
20:30 Palermo - Roccella
20:30 Messina - San Tommaso
20:30 Palmese - Troina
Segunda B - Group 1 Spain
17:30 Melilla - Celta de Vigo II
18:00 Internacional de Madrid - Coruxo
18:00 Rayo Majadahonda - Ibiza
18:00 Langreo - Real Oviedo II
18:00 Peña Deportiva - Atlético Madrid II
18:00 Las Rozas - Getafe II
19:00 Las Palmas II - Atlético Baleares
23:00 Pontevedra - Racing Ferrol
23:00 SS Reyes - Sporting Gijón II
23:00 Marino de Luanco - Real Madrid II
Segunda B - Group 2 Spain
18:00 Real Valladolid II - Osasuna II
18:00 Tudelano - Arenas Getxo
18:00 Deportivo Alavés II - Burgos
23:00 Salamanca UDS - Amorebieta
23:00 Calahorra - Athletic Club II
23:00 Haro Deportivo - UD Logroñés
23:00 Barakaldo - Guijuelo
23:30 Cultural Leonesa - Real Unión
Segunda B - Group 3 Spain
18:00 Prat - Orihuela
18:00 Gimnastic - Barcelona B
18:00 Espanyol II - Ebro
18:00 Olot - Cornellà
22:30 Ejea - Llagostera
23:00 Sabadell - Levante II
23:00 Badalona - FC Andorra
23:00 La Nucía - Lleida Esportiu
00:00 Valencia II - Castellón
Segunda B - Group 4 Spain
18:00 Ucam Murcia - Linense
18:00 Villarrobledo - Marbella
18:00 CF Talavera - Recreativo Huelva
18:00 Cádiz II - Yeclano
23:00 Mérida - Sanluqueño
23:00 San Fernando CD - Granada II
23:00 Cordoba - Villarrubia
23:00 Algeciras - Real Murcia
00:00 FC Cartagena - Don Benito
01:30 Sevilla Atletico - Badajoz
Tercera Division - Group 1 Spain
18:15 Silva - Somozas
18:30 Polvorín - Arosa
22:30 As Pontes - Villalbés
23:00 Compostela - Alondras
23:00 Barco - Arenteiro
23:00 Bergantiños - Ourense CF
23:00 Rápido Bouzas - Pontellas
23:00 UD Ourense - Paiosaco
00:00 Estradense - Arzúa
Tercera Division - Group 2 Spain
18:00 Real Avilés - Condal
18:00 Vallobín - Ceares
21:45 Mosconia - Lenense
22:00 Lealtad - Navarro
22:00 Llanera - Tuilla
22:00 Siero - San Martín
22:15 Colunga - Llanes
22:30 L'Entregu - Caudal
23:00 Gijón Industrial - Covadonga
23:00 Urraca - Praviano
Tercera Division - Group 3 Spain
17:45 Siete Villas - Escobedo
22:00 Guarnizo - Torina
22:00 Selaya - Barreda
23:00 Vimenor - Gimnástica Torrelavega
23:00 Tropezón - Cayón
Tercera Division - Group 4 Spain
17:15 Santurtzi - San Ignacio
17:30 Sestao River - Ariznabarra
17:30 Basconia - Deusto
22:30 Real Sociedad III - Santutxu
23:00 Gernika - Tolosa
Tercera Division - Group 5 Spain
18:00 Manresa - Figueres
18:00 Europa Fc - Vilafranca
18:00 Sant Andreu - Granollers
18:30 San Cristóbal - Cerdanyola del Vallès
22:30 Pobla Mafumet - Horta
22:30 Banyoles - Terrassa
22:30 Peralada - Sants
23:00 L'Hospitalet - Vilassar Mar
Tercera Division - Group 6 Spain
17:30 Intercity - Atzeneta
17:30 RC Catarroja - Alcoyano
23:00 Olímpic Xàtiva - Villarreal III
23:00 Silla - Paterna
23:00 Alzira - Vilamarxant
00:30 Eldense - Novelda
00:30 Crevillente - Hércules II
Tercera Division - Group 7 Spain
17:30 Carabanchel - Moratalaz
17:30 Alcobendas Sport - Atlético Pinto
17:30 Rayo Vallecano II - San Fernando Henares
17:30 Trival Valderas - Navalcarnero
17:30 Villaverde-Boetticher - Torrejón
18:00 Móstoles - Pozuelo Alarcón
18:00 Unión Adarve - Flat Earth
18:00 Santa Ana - Alcorcón II
22:00 Leganés II - AD Parla
22:00 RSD Alcalá - El Álamo
Tercera Division - Group 8 Spain
18:00 La Virgen del Camino - Almazán
18:30 La Granja - Salamanca II
22:00 Numancia II - Real Burgos
22:00 Mirandés II - Gimnástica Segoviana
22:00 Bupolsa - Atlético Tordesillas
22:30 Atlético Astorga - Becerril Campos
22:30 UD Santa Marta - Arandina
22:30 La Bañeza - Bembibre
23:00 Real Ávila - Cultural Leonesa II
23:30 Zamora - Burgos Promesas
Tercera Division - Group 9 Spain
17:30 Linares Deportivo - Melilla CD
18:00 Loja - Almería II
18:00 Maracena - Huétor Vega
18:00 Polideportivo Almería - Huétor Tájar
18:00 Alhaurín - Mancha Real
22:30 Real Jaén - Motril
23:00 Antequera - El Palo
23:00 Ciudad de Torredonjimeno - Torreperogil
23:00 El Ejido - Vélez
00:00 Atlético Porcuna - Málaga II
Tercera Division - Group 10 Spain
17:00 Sevilla III - Gerena
18:00 Córdoba II - Utrera
18:30 Arcos - Antoniano
23:00 Xerez Deportivo - Rota
23:00 Ciudad de Lucena - Pozoblanco
23:30 Real Betis II - Los Barrios
23:30 Lebrijana - Xerez
Tercera Division - Group 11 Spain
17:30 Portmany - Felanitx
18:30 Formentera - Ibiza Islas Pitiusas
23:00 Mallorca II - Constància
23:00 Platges Calvià - Ferriolense
23:00 Alcúdia - Llosetense
Tercera Division - Group 12 Spain
18:00 Atlético Tacoronte - UD San Fernando
19:00 Marino - Tenerife II
19:00 Gran Tarajal - Atlético Paso
19:00 Mensajero - Villa Santa Brígida
20:30 Lanzarote - Tenisca
Tercera Division - Group 13 Spain
17:30 SFC Minerva - Muleño
22:30 Águilas - Lorca Deportiva
22:30 UCAM Murcia II - Atlético Pulpileño
22:30 Olímpico Totana - Plus Ultra
22:30 Huércal Overa - Mar Menor
22:30 Mazarrón FC - El Palmar
22:30 CAP Ciudad de Murcia - Deportiva Minera
23:00 Los Garres - Real Murcia II
Tercera Division - Group 14 Spain
17:30 Extremadura UD II - Diocesano
18:00 Calamonte - Fuente Cantos
18:00 Cacereño - Arroyo
18:00 Miajadas - Trujillo
18:00 Azuaga - Llerenense
18:00 Olivenza - Villanovense
22:30 Valdivia - Plasencia
22:30 RCP Valverdeño - Montijo
23:00 CD Coria - Jerez
23:00 Moralo - Aceuchal
Tercera Division - Group 15 Spain
22:00 Murchante - San Juan
22:30 Peña Azagresa - Fontellas
22:30 Corellano - Huarte
Tercera Division - Group 16 Spain
18:00 Berceo - La Calzada
18:00 Villegas - Alberite
21:45 Anguiano - Oyonesa
22:00 Calasancio - Pradejón
22:00 River Ebro - Yagüe
22:30 Arnedo - Alfaro
23:00 Vianés - Casalarreina
23:00 SD Logroñés - UD Logroñés II
23:00 Náxara - Varea
Tercera Division - Group 17 Spain
18:00 Cuarte - San Juan Mozarrifar
18:00 Borja - Real Zaragoza II
21:30 Robres - CDJ Tamarite
22:00 Brea - Villanueva CF
22:00 Belchite 97 - Fraga
22:00 Sariñena - Calamocha
22:30 Utebo - Barbastro
22:30 Atlético Monzón - Almudévar
22:30 Binéfar - Valdefierro
23:00 Teruel - Illueca
Tercera Division - Group 18 Spain
17:30 Illescas - Almagro
17:30 Tarancón - Azuqueca
18:00 Socuéllamos - Torrijos
22:00 Atlético Ibañés - Conquense
22:30 La Solana - Pedroñeras
22:30 Quintanar del Rey - La Roda
22:30 Albacete II - Villacañas
23:00 Toledo - Madridejos
23:00 Calvo Sotelo - Manchego
23:00 Almansa - Guadalajara
Campeonato de Portugal Prio - Group A Portugal
22:00 Guimaraes B - Pedras Salgadas
22:00 Cerveira - AR São Martinho
22:00 Bragança - Mirandela
22:00 Vizela - Marítimo II
22:00 Oliveirense - Montalegre
22:00 Fafe - Maria da Fonte
Campeonato de Portugal Prio - Group B Portugal
22:00 Vila Real - Lusitano FCV
22:00 Leça - Castro Daire
22:00 Figueirense - Valadares Gaia
22:00 Paredes - Amarante
22:00 Gondomar - Espinho
22:00 Sanjoanense - Coimbrões
22:00 Pedras Rubras - Lusitânia Lourosa
22:00 Arouca - Trofense
Campeonato de Portugal Prio - Group C Portugal
22:00 Vitória de Sernache - Marinhense
22:00 Fontinhas - Praiense
22:00 Fátima - Caldas
22:00 Oliveira Hospital - Benfica Castelo Branco
22:00 Oleiros - Condeixa
22:00 Anadia - Ideal
22:00 Torreense - Sertanense
Campeonato de Portugal Prio - Group D Portugal
22:00 Alverca - Lusitano GC Évora
22:00 Olímpico do Montijo - Sacavenense
22:00 Sintra - 1º Dezembro
22:00 Real - Pinhalnovense
22:00 Louletano - Amora
22:00 Lagos - Fabril Barreiro
22:00 Aljustrelense - Oriental Lisboa
22:00 Armacenenses - Olhanense
22:00 Sintrense - Loures
Copa Argentina Argentina
07:00 0 Deportivo Madryn - Sol de Mayo
03:00 Deportivo Camioneros - Circulo Deportivo
03:30 San Martin Formosa - Boca Unidos
05:00 Sportivo Belgrano - Union Sunchales
06:00 Defensores de Belgrano VR - Douglas Haig
National 3 - Group C France
20:30 Châteauneuf-sur-Loire - Tours
National 3 - Group I France
20:30 Le Touquet - Valenciennes II
20:30 Le Portel - Chambly II
20:30 Vimy - Grande-Synthe
National 3 - Group K France
21:00 Trégunc - Dinan Léhon